Jak to řeší jinde PDF Tisk Email

 

Obyvatelé a obce v okolí lomu stále doplácí na těžbu   ....
Na mé požádání o poskytnutí informací pro posouzení funkčnosti právní úpravy mi bylo písemně sděleno, že OBÚ nemá povinnost údaje evidovat. Poskytnutí jakýchkoliv údajů o konečné výši úhrad za jednotlivé těžebny úřad odmítl jako obchodní tajemství ......... z úst senátorky RNDr. Jitky Seitlové ... "více zde"

Přátelé přírody a jejich úspěchy .. "více zde"

Sdružení přátel Teletína ...
Více než stovka obyvatel Teletína stojí jednotně proti otevření lomu ..
"více zde"

Lom v Bojanově .....
Holcim nebude v lomu za Hůrkou těžit kámen. V sobotu se proti záměru vyslovily dvě třetiny obyvatel Bojanova a jeho místních částí. "více zde"

Kamenolom za humny .....
Nebyly uzavřeny dohody o monitoringu negativních vlivů těžby, ani dohody o kompenzacích. . Firma chce většinu kameniva dopravovat z lomu po silnici. Silniční mosty jsou však ve špatném stavu a mají nosnost max. 23 tun, přičemž nákladní automobily s kamenivem váží až 40 tun. Nákladní automobily poškodily svou vahou propustek k malé vodní elektrárně v obci. Firma si nechala zpracovat posudek ..... "více zde"

Novorolští zastupitelé protestují proti novému lomu ......
"Trvám na tom, že by to mělo dopad na životní prostředí nás novorolských občanů a že je to příliš blízko novorolského koupaliště," řekla ČT zastupitelka Jitka Pokorná (SNK-ED). Starosta Nové Role Václav Heřman uvedl, že město požaduje v podmínkách chystaného projektu sledování právě možnosti úniku vody ..... "více zde"

Ekologové se obávají plánů na obnovení těžby čediče na Tlustci ...
Ekologové i obyvatelé v oblasti Jablonného v Podještědí se obávají plánů společnosti CHLUP, která chce obnovit těžbu čediče na kopci Tlustec. Zatímco Brniště, v jehož katastru lom leží, záměr vítá, obyvatelé nedaleké Postřelné se nové těžby bojí. Už v minulosti jim odstřely kamene poškodily domy. Kopec ale především patří k dominantám krajiny, která je turisty velmi oblíbená, i proto, že je spjata se svatou Zdislavou, řekl ČTK předseda ekologického Sdružení na záchranu kopce Tlustec Miroslav Šimonek. "více zde"

Kamenolom versus přírodní park ......
rozhovor s RNDr. Pavlem Trpákem, mluvčím Občanského sdružení Loreta, Pyšely "více zde"